GLAS OCH KERAMIK / Glas / Vas 17442018

nr 1744 2018

Bertil Vallien

(f. 1938), Sverige

Vas, Boda, "Cirrus". Signerad, numrerad 48242. Höjd: 21 cm

Utrop:

800 kr

Såld:

800 kr

måndag 24 november 2025
kl 19:32:26

  • Tema

Bertil Vallien

Läs mer om Bertil Vallien
Kosta Boda Glasbruk
Kosta är Sveriges äldsta glasbruk, grundat 1742.